YouTube Community tab

 In Social News

 

 

Tento týden YouTube oficiálně spustil pro kanály s více než 10 000 odběrateli dlouho testovanou funkci Community Tab. Jedná se o obdobu Feedu na Facebooku, do které můžete svým odběratelům přidávat gify, textové zprávy, obrázky, ankety a upozornění na nová videa a další. Díky této funkci tedy oslovíte své odběratele notifikací nejen o novém videu na kanále ale například o novém merchi nebo s „behind the scenes“ fotkami. Vzniká tedy prostor pro váš další obsah, neboť jak jistě víte, šíření na Facebooku na základě organického dosahu je horší a horší. Je tedy velmi dobré využívat veškeré možné informační kanály pro upozornění vašich fanoušků.

Této nové funkci se přizpůsobily také možnosti notifikací. Vaši diváci si nyní mohou vybrat jaké notifikace obdrží. Zda jim přijde upozornění o každé aktualizaci v Community tab nebo jen o novém videu.

Sdílení videí do Community tabu je také z mobilní aplikace velmi jednoduché. U videa pouze kliknete na Share a Create a post, jak můžete vidět na obrázcích.

Dále jsme si všimli, že šikovné využití Community tab funkce vás může posunout k novému publiku. Bude li totiž vaše zpráva mít velké zapojení, zobrazí v mobilní aplikaci na hlavní stránce jako Doporučená i pro neodběratele vašeho kanálu. Tedy takový “trending“. Určitě má cenu se této nové funkcionalitě věnovat a využívat ji.

 

Takto vypadá sekce na počítači:

 

 

Recommended Posts