Facebook spustil hudební knihovnu

 In Social News

Facebooku se rozhodl být opět nápomocný tvůrcům a spustil pro ně bezplatnou audioknihovnu s tisíci písničkami a zvukovými efekty. Jedná se o podobný “projekt“ jako hudební knihovna na YouTube. Facebook si je velmi dobře vědom toho, že potřebuje na své síti kvalitní video obsah od tvůrců. A ti aby jej mohli později monetizovat musí zase dodržet zásady autorských práv. A jelikož se zatím Facebook nedohodl s vydavateli na paušálním poplatku za užívání jejich hudby, musí se starat jinak.  Databáze obsahuje písničky od tvůrců jako například  Kiri TseJim Santi Owen a Lyle Workman. Tato knihovna pokrývá použití jak na Facebooku tak na Instagramu. Je možné v ní také vyhledávat písničky podle žánru, nálady, délky a dalších parametrů. Z pohledu tvůrce je tu ale jedna nešikovná věc a to právě dvě odlišné knihovny jak pro Facebook tak pro konkurenční YouTube. A nám je jasné, že nikdo nechce video editovat ve dvou verzích.

Hudební knihovnu najdete zde: https://www.facebook.com/sound/collection/

Radíme vám toto nepodceňovat a pokud na Facebook, ať už na vaší fanpage nebo osobní profil plánujete video přidat, buďte si jistí, že máte práva toto udělat. Může se také velmi jednoduše stát, že o profil přijdete a nebudete jej moct zpětně obnovit. Právě tohle se stalo nedávno jedné nejmenované české youtuberce a o svůj osobní profil přišla a nepodařilo se jej obnovit.

Z našeho pohledu se jedná o dobrou věc ale mnohem více doporučujeme pokud jste v naší TUBRR síti, používat hudební knihovnu Epidemic Sound ke které máte od nás přístup zdarma. Tato knihovna pokrývá jak užití na YouTube tak na Facebooku a Instagramu.

Recommended Posts