Monetizace není ZADARMO – Tubrroviny #1

 In Social News

Až chytneme ten správný rytmus, chceme vám pomocí Tubrrovin představovat novinky ze světa sociálních sítí, technologií a všeho možného, co se týká tvůrců a influencerů.

Dnes jsme pořád plní dojmů z YouTube Enterprise Day v Mnichově, kam jsme byli pozváni jako jedna ze zhruba 130 partnerských sítí v Evropě. 

Podobná setkání YouTube organizuje každý rok, ale letos byla akce dost zásadní v tom, že po dlouhé době jsme měli pocit, že YouTube tým šel takříkajíc do sebe. V čem konkrétně? 

Tak především se zdá, že po první a druhé adpokalypse se konečně stabilizovali podmínky pro monetizaci a systém, kterým YouTube dohlíží na obsah. Důležité je přijmout fakt, že monetizace na YouTube je nyní výsada, nikoli automatické právo tvůrců. YouTube tak nastavuje dospělejší vztah vůči youtuberům a předpokládá i jejich dospělejší přístup. 

Aby byla pravidla pro všechny zúčastněné co nejvíce transparentní, vydal YouTube v posledních dnech sadu deseti videí, která vysvětlují Community Guidelines. Doporučujeme je zkouknout – je to pár minut, které mohou jednak zabránit demonetizaci vašich videí a taky vám dopředu poradit, jak točit či netočit svá videa. 

Jste-li správní YouTube nerdi, mrknete i na 11 nových lekcí v rámci Creator Academy. Ty jdou ještě více do hloubky a měly by vám dodat master skill v oblasti Community Guidelines.

Recommended Posts
foto: Nguyen Phuong Thao