TikTok flexí a přidává se do velké hry sociálních sítí – Tubrroviny #3

 In Social News

Youtubeři ze staré školy nás asi budou proklínat, ale dnes se budeme věnovat TikToku. Někteří uživatelé této platformy totiž mohou na profilových stránkách tiktokerů nově vidět počty přehrání jednotlivých videí. A to je zásadní změna!

Je to velký krok směrem k transparentnosti TikToku. Doteď byly jedinou veřejnou statistikou, která vypovídala o úspěchu tvůrce srdíčka. Nebylo tak moc zřejmé, jak úspěšní jsou jednotliví tvůrci, jak se vyvíjí jejich sledovanost v čase, ani jaký mají poměr mezi shlédnutími a interakcemi, kterému se říká engagement rate.

Na druhou stranu ale bude pár velkých českých jmen asi dost naštvaných. Ukazuje se totiž, že i se stovkami tisíc fanoušků se málokdy dostanou přes 100 000 views. To není nutně špatně, ale pár tvůrců asi  bude mít asi staženou… z toho. 

Z pohledu platformy jde ale o dobře načasovaný krok. S rostoucím počtem uživatelů a zhlédnutí si může TikTok dovolit chlubit se svým výkonem. A nejenom, že může, on dokonce musí. 

Proč? Aby získal na vážnosti v očích inzerentů, kteří se, podobně jako dinosauři z youtuebrské staré školy, dívají na TikTok skrz prsty. Pokud chce, aby inzerenti věřili tvůrcům screenshoty ze statistik (které budou brzy dostupné), musí ukázat relevantní metriku i veřejně. 

A co vy? Už jste sebrali odvahu uspět na platformě, kde platí tak trochu jiná pravidla, a kterou řídí tak trochu jiný algoritmus?